Wnętrza

Dekoracyjny przewodnik po gwoździach tapicerskich

Dekoracyjny przewodnik po gwoździach tapicerskich

Rodzaj paznokcia, którego będziesz szukać, zależy od tego, do czego będziesz go potrzebować. Najczęściej używane na meblach wewnętrznych do mocowania nowej tkaniny, gwoździe do tapicerki mogą być używane do dekoracji lub do nadania ukochanemu staremu meblowi nowego życia. Są funkcjonalne i ładne.

Istnieją różne rodzaje gwoździ tapicerskich. Występują w różnych rozmiarach, kolorach, wykończeniach i kształtach. W zależności od projektu będziesz musiał pomyśleć o tym, dokąd zmierzają te gwoździe i jaki rozmiar będzie pasował do ich umieszczenia. Będziesz także potrzebować kolorów paznokci, które pasują do tego, co na nie nakładasz.

Wiele zastosowań gwoździ tapicerskich

Gwoździe tapicerskie mogą pomóc zakryć brzydkie zszywki, jednocześnie dodając meblom wykończenia. Poprawiają nawet wygląd lub zmieniają styl produktu. Gwoździe tapicerskie najlepiej sprawdzają się z tymi delikatnymi materiałami, ponieważ zarówno tkanina, jak i paznokcie byłyby podatne na trudne warunki pogodowe na zewnątrz. Deszcz może zniszczyć materiał lub zardzewieć ozdobne paznokcie.

Jeśli chodzi o meble, to nie tylko tkanina do siedzenia może być użyta do gwoździ tapicerskich. Możesz również użyć gwoździ, aby dostosować komodę lub ożywić drewnianą szafkę, czyniąc ją wyjątkową i niezapomnianą.

Za pomocą gwoździ możesz stworzyć wzór na krawędziach szuflady. Na przykład wzór w kształcie serca wykonany z gwoździ w kształcie serca byłby idealny do pokoju małej dziewczynki, a nawet pokoju szczególnie romantycznej pary.

Możesz nawet użyć gwoździ tapicerskich, aby spersonalizować tablice do przypinania. Możesz umieścić te tablice w swoim pokoju, biurze domowym lub kuchni i dołączyć przypomnienia, aby zachować produktywność lub zdjęcia, pamiątki lub inne wspomnienia.

Spojrzenie na różne rodzaje gwoździ tapicerskich

Jak wspomniano, istnieją różne rozmiary i kształty, więc przyjrzyjmy się każdemu typowi, aby wiedzieć, co tam jest.

Zaokrąglone i wypukłe gwoździe

Prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalny rodzaj gwoździa tapicerskiego. Aby uzyskać bardziej subtelne podejście do projektu, możesz dodać małe gwoździe z bardziej płaską, okrągłą główką.

Emaliowane w różnych podstawowych kolorach od niebieskiego, czerwonego i zielonego po stonowane odcienie czerni, brązu i złamanej bieli, masz duży wybór na zaokrąglone i wypukłe paznokcie. Mogą one albo łączyć się z tym, co dołączasz, albo stanowić kontrastowy akcent. Pomyśl o tym jak o dodawaniu biżuterii!

Te paznokcie stają się również dłuższe i bardziej w kształcie kopuły, aż do większej „stożkowej główki”. Mogą to być między innymi mosiądz lub niklowane.

Kwadratowe gwożdzie tapicerskie

Możesz użyć kwadratowych gwoździ tapicerskich, jeśli lepiej pasują do Twojego projektu. Występują w kilku różnych rozmiarach i wzorach. Niektóre przypominają płaskie piramidy. Brzmi to oczywiste, ale można też lekko pochylić kwadratowe paznokcie i potraktować je jak diament.

Ozdobne gwoździe tapicerskie

Aby nadać projektowi niepowtarzalny charakter, możesz zdecydować się na ozdobne paznokcie. Od kształtów serc po dziwaczne szpilki, które wyglądają jak karty do gry, w grę wchodzą nowoczesne style i indywidualność.

Istnieją również bardziej złożone projekty dekoracyjne z wzorzystymi główkami, które wyglądają jak kwiaty, piłki, motyle, stokrotki i tekstury w kształcie plastra miodu. W przypadku tapicerki dobrze będzie pasować coś bardziej starodawnego, klasycznego i eleganckiego z wzorami, takimi jak ozdobny krzyż, filigranowy wzór lub „Fleur-de-lis” (francuski symbol dekoracyjny lilii).

W zależności od wnętrza, które projektujesz, ozdobne gwoździe, takie jak „Greek Key” (znany również jako meander, symbol „nieskończoności i „wiecznego przepływu rzeczy”) mogą dodać schludnego akcentu. Oprócz niezwykle dekoracyjnego turkusowego i mosiężnego gwoździa Starfish, te dwa rodzaje gwoździ mogą z łatwością dodać akcentu do łazienki.

Kryształowe gwoździe tapicerskie

Nieco subtelniejsze niż niektóre inne gwoździe ozdobne wymienione powyżej, gwoździe kryształowe dodają bardzo wyrafinowanego charakteru każdemu meblowi tapicerowanemu. Kryształowe paznokcie są dostępne w wielu fantazyjnych kolorach, w tym bursztynowym, fuksji, fioletowym i „krystalicznie” przezroczystym, a także w podstawowych czerwieniach, zieleniach i błękitach. W przypadku gwoździ kryształowych do wyboru są dwa style, zwykły gwóźdź lub styl z bolcem dla łatwiejszego mocowania.

Mamy nadzieję, że teraz masz lepsze pojęcie o tym, jakie są tam gwoździe tapicerskie. Możesz nawet wiedzieć, który typ jest dla Ciebie odpowiedni po przeczytaniu tego. Ale jeśli nadal nie masz pewności, możesz zamówić próbną deskę, aby zobaczyć asortyment i pomóc zdecydować, jaki rodzaj gwoździ tapicerskich będzie odpowiedni dla Twojego projektu.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.