ŁazienkaWnętrza

Na co zwrócić uwagę przed zakupem grzejnika elektrycznego do łazienki?

Na co zwrócić uwagę przed zakupem grzejnika elektrycznego do łazienki?

Grzejnik łazienkowy elektryczny, jakie może pełnić funkcje?

Chciałbyś mieć ciepłą łazienkę niezależnie od pory roku? W takim razie dobrym pomysłem będzie zakup grzejnika łazienkowego, który nie tylko ociepli to pomieszczenie, ale także podniesie jego walory estetyczne.

Na początek powinieneś zadać sobie pytanie, czy grzejnik w łazience ma jedynie ogrzewać pomieszczenie, czy miałby dodatkowo pełnić także funkcję podręcznej suszarki. Grzejniki ze względu na metodę zasilania możemy podzielić na grzejniki drabinkowe elektryczne, grzejniki łazienkowe elektryczne, grzejniki wodne oraz grzejniki wodno-elektryczne. Grzejnik łazienkowy elektryczny sprawdzi się jednakowo jako podstawowy sposób ogrzewania, jak i dodatkowy. Tym, co go wyróżnia od klasycznego grzejnika to fakt, że jest podłączany do sieci elektrycznej za pomocą wtyczki wkładanej do kontaktu.

Łazienkowy grzejnik elektryczny może także pełnić funkcję suszarki elektrycznej. Możemy na nim wysuszyć wilgotne ręczniki, czy bieliznę, a dodatkowo będzie oddawał ciepło do pomieszczenia. Jest to ekonomiczne i wygodne rozwiązanie. Grzejniki łazienkowe elektryczne dostępne są również w wielu kształtach i kolorach, dzięki czemu łatwo je zaaranżować w łazience.

Jak mieć ciepło w łazience?

Nowoczesne grzejniki oferują moc od 50 do 1000 W. Wybór grzejnika o największej mocy nie jest wcale oczywisty, ponieważ nie sprawdzi się on w cieplejszej łazience. Wielkość grzejnika oraz jego moc dobieramy pod względem oczekiwanej temperatury we wnętrzu, średniej temperatury na zewnątrz oraz szczelności okien i drzwi. Najbardziej istotne jest jednak, czy wybierany przez nas grzejnik będzie podstawowym sposobem ogrzewania, czy też ma posłużyć jako dodatkowe źródło ciepła.

Średnie zapotrzebowanie na ciepło w łazience określa się na poziomie od 50 do 100 W/m2. Jeśli zależy nam, żeby wybrany przez nas grzejnik mógł posłużyć również do suszenia ręczników, to warto dodać zapas mocy i zdecydować się na zakup grzejnika, który będzie odpowiadał zapotrzebowaniu na ciepło od 80 do 140 W/ m2. Wynika to z ograniczenia emisji ciepła spowodowanej suszeniem ręczników.

Warto zwrócić uwagę na to, żeby nasz grzejnik był wyposażony w regulację mocy, czy termostat, który da nam gwarancję ciepła na pożądanym poziomie oraz umożliwi precyzję w ilości regulowaniu ciepła zgodnej z aktualnym zapotrzebowaniem. Grzejnik do łazienki powinien być dobierany ze względu na to, czy zależy nam tylko na typowym ogrzaniu pomieszczenia, czy też służy nam ono również jako suszarnia, co automatycznie sprawia, że zapotrzebowanie na ciepło będzie większe.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.