Ogród

Przewodnik po dyszach do spryskiwaczy: Wybór właściwej końcówki

Przewodnik po dyszach do spryskiwaczy: Wybór właściwej końcówki

Myjki elektryczne, zarówno do użytku komercyjnego, jak i domowego, zwykle zawierają zestaw dysz natryskowych, które mocuje się na końcu lancy lub różdżki. Te narzędzia myjące są specjalnie zaprojektowane do kontrolowania przepływu wody. Podobnie, mogą one nawet zmniejszyć ciśnienie, jeśli moc myjki ciśnieniowej jest wyższa.

Dysze rozpylające są dostępne w różnych kolorach, co pozwala określić kąt natrysku dyszy, dzięki czemu można myć różne rodzaje powierzchni. Dysza szerokokątna rozprowadza wodę. Z drugiej strony, typ wąskokątny jest idealny do małych powierzchni. Średnica otworu każdej dyszy jest dopasowana do pompy Twojej maszyny.

Ale jak rozpoznać, która końcówka jest najlepsza do danego zadania? Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest użycie czegoś w określonym miejscu, a następnie odkrycie, że nie nadaje się ono do tego celu. Dlatego w tym artykule przyjrzymy się każdej dyszy do myjki elektrycznej, aby mieć pewność, że dokładnie dopasujesz ją do czyszczonej powierzchni. W ten sposób uzyskasz szybkie, dokładne i skuteczne mycie oraz zapobiegniesz uszkodzeniu mienia.

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Myjki ciśnieniowe doskonale radzą sobie z usuwaniem zabrudzeń i przywracaniem życia zewnętrznym powierzchniom Twojego domu. Można ich również używać do mycia pokładu, mebli ogrodowych, grilla bbq i wielu innych rzeczy.

Urządzenia te są jednak niezwykle wydajne, więc nigdy nie baw się nimi ani nie traktuj ich jak zabawki. Spray do myjek elektrycznych jest potencjalnie niebezpieczny. Nawet jeśli posiadana przez Ciebie myjka jest lekka, to i tak może wystrzelić wodę prosto na Twoją skórę, co może spowodować poważne obrażenia.

Pamiętaj, że wraz ze wzrostem objętości i ciśnienia myjki wzrasta również ryzyko obrażeń. Dlatego pamiętaj, aby przy każdym czyszczeniu chronić się, zakładając sprzęt ochronny. Ponadto, unikaj kierowania strumienia z myjki w stronę ludzi, w tym siebie.

Co się stanie, jeśli wybiorę niewłaściwą końcówkę dyszy?

Użycie niewłaściwego rozpylacza może spowodować następujące rzeczy:

  • Zedrzeć lakier z pojazdu.
  • Uszkodzenie lub rozszczepienie drewnianego pokładu.
  • Może nawet przedostać się przez zaprawę murarską podjazdu, powodując kosztowne naprawy.

Z tych powodów wybór właściwej dyszy ma kluczowe znaczenie. A ponieważ dysze kontrolują ciśnienie strumienia, często można uzyskać wymaganą moc czyszczenia bez względu na GPM i PSI urządzenia.

Dlaczego dysze lub końcówki mają znaczenie podczas mycia ciśnieniowego?

Większość właścicieli domów uważa, że potrzebują tylko jednej do dwóch dysz do mycia powierzchni, usuwania farby, czyszczenia patio, itp. Jednakże, jesteś tylko zwiększenie szans na uszkodzenie mienia i innych elementów z tego powodu. Podobnie, nie będzie całkowicie zadowolony z wyniku i ogólnego doświadczenia mycia mocy.

Będziesz w stanie kontrolować swoją jednostkę dalej poprzez wykorzystanie kilku rodzajów dysz. W przypadku większych przestrzeni, można rozłożyć ciśnienie na nich. Z drugiej strony, można mieć bardziej skoncentrowane ciśnienie na mniejszych obszarach.

Rzeczą, którą musisz wiedzieć jest to, jaką końcówkę lub typ dyszy musisz uzyskać. Wtedy będziesz mógł zdecydować, która z nich najlepiej odpowiada Twoim szczególnym potrzebom w zakresie czyszczenia.

Różne rodzaje dysz

Dysze do myjek ciśnieniowych mierzy się w stopniach. Co więcej, są one oznaczone kolorami, aby można je było łatwo zidentyfikować.

Czerwona dysza z końcówką 0°

Ta dysza zapewnia maksymalny podmuch i powinna być używana rzadko. Jej strumień jest idealny do bardzo małych powierzchni. Wytwarza również siłę, która może łatwo uszkodzić powierzchnie. Niemniej jednak, jest idealna do usuwania trudnych zabrudzeń, plam i zanieczyszczeń, takich jak rdza i plamy z betonu.

Żółta dysza z końcówką 15°

Ta końcówka może wytworzyć strumień o szerokości 15°. Doskonale nadaje się do intensywnego czyszczenia, np. usuwania plam z betonu i mycia podłóg w garażu. Może jednak powodować uszkodzenia sidingów winylowych lub drewnianych.

Dysza z zieloną końcówką 25°

Zielona końcówka jest ulubionym rozwiązaniem wśród właścicieli domów. Można jej używać do mycia samochodu, łodzi, podjazdu i mebli tarasowych. Jej kąt nachylenia pozwala szybko uporać się z sidingiem domu i innymi dużymi powierzchniami. Dysza wytwarza również wystarczającą siłę do usunięcia brudu bez uszkadzania powierzchni, pokrywając przy tym szerokie powierzchnie podczas jednego przejazdu.

Biała dysza z końcówką 40°

Ten typ dyszy, czasami szary, zapewnia minimalne rozpylanie. Jej delikatny strumień jest rozprowadzany pod kątem 40°, dzięki czemu doskonale nadaje się do delikatnych powierzchni, takich jak okna, uszkodzona farba, drewniane tarasy i żaluzje.

Dysza z czarnym rozpylaczem 65°

Czarna dysza jest również znana jako dysza mydła, ponieważ aktywuje ona iniektor chemiczny myjki. Ta końcówka jest dość szczególna, ponieważ oprócz najszerszego strumienia ma również największą kryzę. Dzięki temu urządzenie może wykryć spadek ciśnienia i rozpocząć przepływ środków chemicznych przez wąż i wylot rury. Dlatego też ta końcówka jest zwykle używana do nakładania lub spłukiwania detergentu.

Dysza turbo lub rotacyjna

Jest to doskonała alternatywa dla dyszy czerwonej, ponieważ zapewnia taki sam poziom ciśnienia. Jednak jej strumień jest podobny do zielonej końcówki. Co więcej, woda wypływająca z niej obraca się z prędkością 1800 do 3000 obr/min dzięki działaniu pulsacyjnemu. Końcówka obrotowa może usunąć gruby brud z betonu, usunąć farbę, usunąć gumy z chodnika i usunąć kurz.

Dysza o zmiennej lub regulowanej końcówce

Ten typ jest pojedynczą dyszą, która zawiera pięć rozpylaczy w jednej dyszy. Wystarczy ją szybko przekręcić, aby zmienić kąt rozpylania. W ten sposób nie trzeba przerywać pracy i zmieniać rozpylaczy, gdy jest to konieczne.

Rzeczy, o których należy pamiętać przy wyborze najlepszego typu dyszy do myjki ciśnieniowej do danego zadania

Zanim przystąpisz do czyszczenia na zewnątrz, pamiętaj o następujących wskazówkach przy wyborze dyszy:

Upewnij się, że używasz zdrowego rozsądku. Używaj czerwonych lub żółtych końcówek tylko wtedy, gdy powierzchnia jest naprawdę paskudna. Nie będzie to miało sensu, jeśli użyjesz ich do umycia drewnianego pokładu.

  • Ostatnią rzeczą, którą chcesz jest uszkodzenie mienia. Więc zanim przejdziesz do przodu z sesji mycia mocy, przetestować na małej sekcji powierzchni pierwszy. Możesz eksperymentować w obszarze, który zwykle nie jest zauważony. W ten sposób, nikt nie będzie mądrzejszy, jeśli uszkodzisz go trochę.
  • Zacznij od białej końcówki lub dyszy o szerszym kącie. Pomoże Ci to określić poziom ciśnienia wymagany do wykonania zadania, bez powodowania uszkodzeń powierzchni z powodu ekstremalnej siły.
  • Zacznij od trzymania rączki natryskowej w odległości co najmniej 2 stóp od powierzchni. A następnie powoli przesuwaj końcówkę myjki bliżej, aż uzyskasz pożądane rezultaty. Nie należy jednak zbliżać się na mniej niż 6 cali. Jeśli przy tak bliskiej odległości od powierzchni nadal nie pozbędziesz się brudu, rozważ zmianę końcówki na węższą, ustawioną pod kątem.
  • Upewnij się, że sama myjka ciśnieniowa jest w dobrym stanie, aby zmaksymalizować jej wydajność. Myjka gazowa wymaga regularnej konserwacji, od zalewania pompy po wymianę oleju.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.